چت ایران ترکیه همکاری اقتصادی برگزاری

چت: ایران ترکیه همکاری اقتصادی برگزاری رسانه ای رسانه ها همکاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه

گت بلاگز بین‌الملل درخواست جمعیت الوفاق بحرین از شرکت ملل جهت تحقیق راجع به جنایت‌های آل خلیفه

معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین از شرکت ملل متحد خواست جهت اجرای تحقیقات راجع به جنایت‌های اخیر رژیم آل خلیفه فرستاده خاص به این کشور اعزام کند.

درخواست جمعیت الوفاق بحرین از شرکت ملل جهت تحقیق راجع به جنایت‌های آل خلیفه

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از پایگاه اینترنتی مرآه البحرین، شیخ حسین الدیهی، معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین، از شرکت ملل متحد خواست جهت اجرای تحقیقات راجع به جنایت های اخیر رژیم آل خلیفه بر ضد معترضان حامی آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر نهضت اسلامی بحرین، فرستاده خاص به این کشور اعزام کند.
شیخ حسین الدیهی در گفت و گو با پایگاه میدل ایست آی، دولت بحرین را متهم کرد علیه معترضان به حکم حبس شیخ قاسم از شیوه های وسوسه برانگیز استفاده کرده هست. الدیهی سئوال کرد: «پس از این همه جنایت و تجاوز و بعد از جنایت الدراز آیا وقت آن نرسیده است که دبیرکل شرکت ملل متحد فرستاده خاص خود را به بحرین اعزام کند؟» وی جامعه بین المللی را به تبانی در قتل و اقدام های مقامامت بحرینی بر ضد شیخ قاسم متهم کرد.

عبارات مهم : بحرین

الدیهی افزود: «به نظر ما فشارهای اخیر و حمله در الدراز و همچنین حمله به آیت الله قاسم با موافقت آمریکا و انگلیس صورت گرفته است و این اوضاع نتیجه سکوت و تبانی جامعه بین المللی در جنایت های مرتکب شده است بر ضد اکثریت سیاسی و همچنین بر ضد اکثریت ساکنان بحرین است.»
معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین تصریح کرد: «ما معتقدیم که باید جامعه بین المللی با حمایت از دموکراسی در بحرین و حمایت بین المللی از مردم این کشور به تعهدات قانونی و اخلاقی خود جهت دفاع از ارزش های حقوق بشر وفادار باشد.» الدیهی گفت با وجود انحلال جمعیت الوفاق _که پیشتر بااهمیت ترین جنبش مخالف در بحرین بود_ و حبس شیخ علی سلمان، دبیرکل این جمعیت، آنها به فعالیت های خود بر ضد نظام پادشاهی آل خلیفه ادامه خواهند داد.
وی افزود: «جمعیت الوفاق همچنان پا بر جا است و حضور گسترده و جایگاه مردمی دارد. این جمعیت در نزد زیاد مردم بحرین دارای ابعاد دیپلماتیک، منطقه ای و جغرافیایی است و این مسئله فقط با بسته شدن ساختمان فعالیت های سیاسی الوفاق، بازداشت بعضی مسئولان و یا جلوگیری از فعالیت های آنها به سادگی از بین نمی رود و آخر نمی یابد.»
الدیهی تأکید کرد: الوفاق به عنوان یک جنبش گسترده با همه مردان، زنان و توانایی های نیرومند و برنامه های ثابت ملی خود باقی خواهد ماند.» وی بعضی بیانات را مبنی بر اینکه جمعیت الوفاق به دنبال یک حکومت اسلامی در بحرین است محکوم و تصریح کرد: «آرمان های آنها فراتر از همه ادیان، ایدئولوژی ها و مذهب های متفاوت است.»
معاون دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین تصریح کرد: «تحرکات گسترده مردمی در بحرین وجود دارد و در داخل و خارج بحرین صداهای (مخالفان) بلند می شود؛ بستن این مراکز به معنای آخر این تحرکات و این صداهای خواهان آزادی و دموکراسی نیست. مردم به شیوه های مسالمت آمیز خود جهت اعمال فشار ادامه خواهند داد تا مطالبات قانونی آنها محقق شود.»
الدیهی گفت: ما به راه مسالمت آمیز خود که بر پایه تفاهم های سیاسی و دینی است پایبند خواهیم ماند؛ ولی کنترل مواضع و افکاری که با آن اختلاف نظر داریم در دست ما نیست و با توجه به همکاری نکردن نظامی که مانع هر گونه فعالیت سیاسی ما می شود ما قدرتی جهت جلوگیری از این افکار نداریم.
وی در آخر این سئوال را مطرح کرد: «شما از یک فرد صلح جو که در منطقه الدراز زندانی یا محاصره شده است است یا اینکه فعالیت های او در اماکن عمومی و در مسجد یا توییتر ممنوع است چه انتظاری دارید؟»
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: بحرین | جمعیت | جنایت | سیاسی | فعالیت | بین الملل | بحرین | آل خلیفه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog