چت ایران ترکیه همکاری اقتصادی برگزاری

چت: ایران ترکیه همکاری اقتصادی برگزاری رسانه ای رسانه ها همکاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه

گت بلاگز اقتصادی آغاز سومین نشست همکاری های بین بخشی کشور عزیزمان ایران و ترکیه

نخستین نشست یکسان همکاری های کشور عزیزمان ایران و ترکیه در سال 2014 در شهر وان و دومین دور این نشست نیز در 26 و 27 دسامبر سال 2015 میلادی در پایتخت کشور عزی

آغاز سومین نشست همکاری های بین بخشی کشور عزیزمان ایران و ترکیه

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، این نشست یکسان دو روزه با همکاری آژانس توسعه شرق آناتولی ترکیه، موسسه مطالعات استراتژیک آسیایی(تاسام) و دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران و با همکاری مدیران و فعالان اقتصادی دو کشور در استان وان برگزار می شود.

عبارات مهم : ایران
نخستین نشست یکسان همکاری های کشور عزیزمان ایران و ترکیه در سال 2014 در شهر وان و دومین دور این نشست نیز در 26 و 27 دسامبر سال 2015 میلادی در پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد.

در این نشست دو روزه، تعمیق روابط اقتصادی متقابل با حضور سیاست گزاران، شرکت های مردم نهاد، کارآفرینان، بازرگانان و رسانه های دو کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

بررسی فرصتهای ارتقای حجم مبادلات تجاری دو کشور به سطح 30 میلیارد دلار آینده نگری شده است و گسترش مراودات بین سیاست گزاران و فعالان عرصه اقتصادی نیز از جمله اهداف جنبی این نشست تعیین شده است است.

همچنین در این نشست، فعالان و صاحب نظران عرصه رسانه دو کشور نیز با برگزاری بحث ها و نشست های تخصصی، شیوه های ارتقای ایفای نقش رسانه ها در توسعه مناسبات دو کشور و راه های مدیریت تنش های رسانه ای و مطبوعاتی را بررسی می کنند.

در این نشست، پنل های جانبی تحت عنوان ‘تجارت خارجی و پشتیبانی’، ‘گسترش گردشگری و نقش استان های مرزی’، ‘نقش رسانه های کشور عزیزمان ایران و ترکیه در توسعه و آینده گردشگری دو کشور’، ‘سرمایه گذاری و تفاهم در زمینه انرژی و توسعه زیر ساخت ها’، ‘دیپلماسی اجتماعی، زبان و آموزش، اقتصاد و روابط دو جانبه’ نیز برگزار می شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | ترکیه | همکاری | اقتصادی | برگزاری | رسانه ای | رسانه ها | همکاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog