چت ایران ترکیه همکاری اقتصادی برگزاری

چت: ایران ترکیه همکاری اقتصادی برگزاری رسانه ای رسانه ها همکاری کشور عزیزمان ایران و ترکیه

گت بلاگز اخبار اجتماعی کاهش ۳۶ درصدی ذخیره برف در کشور

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: در حال حاضر پوشش برف نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد کم کردن داشته، یعنی به علت زیاد کردن دما بارندگی‌ها از سمت برف به بارش باران عوض

کاهش ۳۶ درصدی ذخیره برف در کشور

کاهش ۳۶ درصدی ذخیره برف در کشور

عبارات مهم : باران

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: در حال حاضر پوشش برف نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد کم کردن داشته، یعنی به علت زیاد کردن دما بارندگی ها از سمت برف به بارش باران عوض کردن پیدا کرده است.

عباس سروش در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اوضاع آب در کشور، اظهار کرد: از اول مهر تا هفته گذشته به طور میانگین ۱۵۳ میلی متر بارندگی در سطح کشور داشتیم که این رقم سال گذشته در همین روز حدود ۲۲۴ میلی متر بوده است که نسبت به سال قبل ۳۱.۶ درصد و نسبت به میانگین ۴۹ سال گذشته ۳۲.۷ درصد کم کردن بارندگی داشته ایم.

وی ادامه داد: در اریبهشت ماه بارندگی خوبی را شاهد بودیم، ولی به خاطر کمبود باران در پاییز و زمستان، یک سوم کم کردن بارندگی داشته ایم لذا نباید اینگونه تصور کرد که باران های اخیر اوضاع منابع آبی را خیلی اصلاح بخشیده است.

کاهش ۳۶ درصدی ذخیره برف در کشور

معاون آب و آبفای وزیر نیرو با بیان اینکه بخش قابل توجهی از آب مصرفی شهرها از منابع سدها تأمین می شود، اظهار کرد: در سال آبی جاری ورودی آب به سدها ۱۷.۴۷ میلیارد مترمکعب بوده که سال گذشته در این ایام این عدد ۳۰.۴۹ میلیارد متر مکعب ثبت شده است هست، یعنی در حوزه روان آب ها و میزان ورودی آب به سدها کم کردن ۴۳ درصدی، نشان می دهد.

به گفته سروش با در نظرگرفتن این که آب زیادی از سدها خارج نشده، حجم آب ذخیره شده است در مخزن سدها ۲۴ درصد نسبت به سال گذشته کم کردن داشته است.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: در حال حاضر پوشش برف نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد کم کردن داشته، یعنی به علت زیاد کردن دما بارندگی‌ها از سمت برف به بارش باران عوض

وی درخصوص میزان بارندگی ها به تفکیک استان ها نیز گفت: این میزان در هر استان متفاوت هست، به عنوان مثال در استان سیستان و بلوچستان میزان بارندگی نسبت به میانگین ۴۹ سال گذشته ۷۳ درصد، در هرمزگان ۷۱ درصد، کرمان ۵۸ درصد، فارس ۵۶ درصد، بوشهر ۵۴ درصد، کم کردن دارد.

معاون آب و آبفای وزیر نیرو ادامه داد: البته این درحالی است که در بعضی از استان ها نیز شاهد زیاد کردن بارندگی ها هستیم به گونه ای که استان های آذربایجان شرقی، کردستان، آذربایجان غربی، همدان، کرمانشاه، اردبیل و تا حدودی زنجان، استان هایی هستند که بیش از نرمال، بارندگی داشتند.

سروش تصریح کرد: باید به این مسئله نیز توجه کرد که رژیم های بارش نیز نسبت به گذشته متفاوت شده است آیا که میزان برف کم کردن یافته و باران ها نیز به صورت پراکنده در استان های متفاوت می بارد، به گونه ای که در یک استان کم کردن بارندگی و در یک استان شاهد سیل هستیم. این مسئله بدهید معناست که رژیم بارش به علت عوض کردن اقلیم متفاوت شده است است.

کاهش ۳۶ درصدی ذخیره برف در کشور

واژه های کلیدی: باران | بارندگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog